Adıyaman Tütünü Nikotin Oranı Nedir?


Adıyaman Tütünü Nikotin Oranı Nedir?

Günümüzde birçok kişi tütün tüketmektedir. Tütün seçiminde mutlaka kaliteye önem verilmelidir. bu sayede profesyonel bir seçim yaparak tütün tüketilmesi gerekir. Piyasa içerisinde yer alan her tütün tercih edilmemelidir. Adıyaman tününü en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Fiyat olarak da ekonomiktir. Kalitesi ile de ön planda yer alan tütünü düzenli olarak kullanabilirsiniz. Sigara kullanıcıları açısından nikotin oranı büyük önem taşır. Zararlı tütün grubu içerisinde nikotin oranı oldukça fazladır ve bu da kişiyi zaman içerisinde rahatsız eder. Türün seçiminde dikkat edilmesi gereken ana nokta nikotindir. Her tütün de farklı bir nikotin oranı bulunur.

Nikotin Oranı

Adıyaman tütünü bitkinin organ kısmında nikotin oranı 0,50- 0,85 arasında değişkenlik göstermektedir. Tütün bitkisinin kök kısmında ise bu oran 0,90 olarak bilinmektedir. Çiçek bölümünde ise bu oran 0,15’e kadar düşmektedir. Bundan dolayı bu tününü kullanabilirsiniz. Sigara içerisinde birçok etken madde bulunmaktadır. Eğer kullanım sağlayacak iseniz tütünü tercih etmeniz gerekir. Doğal olan tütün diğer etken sigaraya göre daha zararsızdır.

Adıyaman Tütünü Fiyatı

Doğal tütün olması ile içerisinde kimyasal ürün bulundurmayan Adıyaman tütünü fiyat açısından da ekonomik olarak karşınıza çıkar. Ekonomik fiyatlara ödeyerek tütün alabilirsiniz. tütün aldığınız zaman sarmayı da iyi bilmeniz gerekir. Sigar kağıtlarını kaliteli olarak seçmeniz daha iyi sarmanıza yardımcı olur. Ayrıca sarma makinesi de tercih edebilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Diğer sigara türlerini kullanmak yerine bu tütünü tercih edebilirsiniz. Bu tütün diğerlerine göre daha iyi nefes almanıza olanak sağlar. Balgam çıkarmama özelliği de bulunur. Kişi de öksürük oluşturmaz. Ayrıca en önemli özelliği ise diğer sigaralar gibi ağır bir kokusu bulunmamaktadır. Bu açıdan da çokça tercih edilmektedir. Bir aylık kullanım sonrası etkisinin diğer sigaralardan daha az olduğunu görebilirsiniz. Bunun için tercihlerinizde bu sigarayı kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Nikotin oranının az olmasından dolayı günümüzde çokça tercih edilen bu tütünü her yerde kolayca bulabilir ve kullanım sağlayabilirsiniz.