Adıyaman Tütününde Neden Zarar Daha Az?


Adıyaman Tütününde Neden Zarar Daha Az?

Adıyaman tütünü neden daha az zarar veriyor? Çünkü sigaranın zararlı olmasının sebeplerinin başında gelen, kimyasal katkı maddeleri tütünde bulunmamaktadır. Bu tütün hormonsuz ve katkısız olarak Adıyaman da yetiştirilerek Türkiye genelinde satışa ve içime sunulmaktadır. Adıyaman’ın her yerinde tütün yetişmektedir, ancak tütünün asıl yeri Adıyaman, Çelikhan kazasıdır. Türkiye’nin en kaliteli tütünleri arasında yer almaktadır. Üç çeşidi vardır, hafif, orta ve ağır. Hafif olan normal sigarada layt adı verilen hafif sigara gibi içimi vardır, ancak daha doyurucudur. Orta olan ise hafife göre, içimi biraz daha serttir. Ağır olan tütünün işimi ise serttir. Ama üçünün de içimi güzeldir ve fazla zararlı değildir.

Adıyaman Tütünü Tütün Çeşitleri

Adıyaman Tütünü Daha Doyururcudur

Normal fabrikasyon sigaralar ile kıyaslarsak Adıyaman Tütünü hem içimi daha iyi, hem de daha doyurucudur, yani bir tütünden imal sigara içtiğinizde, uzun bir zaman canınız istememektedir. Fabrikasyon sigara ise doyum sağlamayarak, peşinden bir daha içmek isteniyor. İçinde kimyasal katkı maddesi bulunmamamsı, tütünün sağlığa zararını en aza indirmektedir. Çünkü doğaldır, organiktir. Diğer sigaranın zararlı olmasının en büyük sebeplerinin başında, kimyasal katkı maddeleri gelmektedir. Bunla sigaranın uzun süre beklediğinde bozulamaması, bağışıklılık kazandırması, daha sayamadığımız bir sürü kimyasal. Oysa tütün tarladan direk içici ye ulaşmaktadır.

Adıyaman Tütünü Tercih Sebebi Nedir?

Fabrikasyon sigaralara göre hem içimi daha güzel hem de daha ekonomiktir. Sigara tiryakisi iseniz, hem doyurucu, hem fazla zarara sebep olamayan Adıyaman Tütünü kullanmanızı tavsiye ederim. Şu anda günde bir tiryaki en az iki paket fabrikasyon tütün içmekte, en ucuz sigara 10 £, günde yirmi lira 30 günde 600 lira eder. 1 kilogram tütünse, 80 veya 100 liraya mal olmakta ve en az bir ayı geçkin süre kullanılmakta ve sigara masrafına girilmemektedir. Bu arada 500 lira cebinizde kalmaktadır. Gece yarısı sigaranız bitti, açık bakkal veya market varsa sigara içebilirsiniz, yoksa sigarada yok. Oysa tütün ne zaman bitse, imalat sizde olduğu için asla sigara arama sorununuz olmayacak. Beş dakika ayırarak, sigara imalatı yapabilirsiniz. İçimi hem hoş, hem de normal sigaraya göre, çok ekonomik olduğu için tercih edebilirsiniz. Ya hiç içmeyin, ya da içiyorsanız tütün için.